Přístrojová pedikůra

20. srpna 2011 v 21:34 | Lellye R |  Tělo

Naprosto bezpečnou, bezbolestnou a účinnou péči nabízí přístrojová pedikúra. Pracovním nástrojem je vysokootáčková fréza na ohebném hřídeli, na kterou se nasazují různé pracovní nástavce. Zařízení má účinné odsávání s mikrofiltrem, které zabraňuje rozptylu odstraněných částí kůže a nehtů.
Technika pedikúry prováděné frézováním a broušením je odlišná a umožňuje ještě jemnější práci na kůži a nehtech, než je tomu u seřezávání skalpelem či klasickým pilníkem. Přístrojová pedikúra minimalizuje riziko infekcí a je zcela bezbolestná. Do přístroje se upínají předem sterilizované nástavce (frézy z legované nerezové oceli kulové, špičaté, nehtové s podélnou drážkou, duté, čisticí, jemné nebo hrubé křížové, frézy diamantové, brusné kotouče a další nástroje), kterými se dají snadno a rychle odstranit otlaky, mozoly, kuří oka, zrohovatělá kůže. Základem práce jsou kvalitní ostré frézy používané při správných otáčkách a na správný druh práce. Nezbytná je jejich údržba, tj. čištění v ultrazvukovém čističi a sterilizace v horko vzdušném sterilizátoru s nuceným oběhem vzduchu minimálně 20 minut při teplotě 180 st. Po dokončení následuje masáž nohy regeneračními krémy a estetická úprava nehtů.
SPREJOVÁ PŘíSTROJOVÁ PEDIKŮRA
Poměrně novou alternativou k uvedeným ošetřením je sprejová přístrojová pedikúra, při které jemná sprejová mlha (z destilované vody s antibakteriálním přípravkem) zabraňuje úniku broušených částic do ovzduší. Nohy jsou po celou dobu smáčeny a současně broušeny stejným způsobem, jaký byl uveden u přístrojové pedikúry.
"KOSMETIKA" PRO KAŽDÉ NOHY
Podiatr má k dispozici mnoho různých krémů a balzámů, které jsou vhodné pro všechny druhy pokožky a jsou připraveny ošetřit také silně namáhanou a poškozenou pokožku s drobnými kožními defekty. Na unavené a bolavé nohy se hodí oleje a krémy s levandulí, extraktem z heřmánku, měsíčku, přesličky, šalvěje a rozmarýnu.
K regeneraci kůže a na nehty jsou vhodné přípravky, které obsahují léčivé extrakty ze slézu, heřmánku, arniky, třezalky, éterické oleje ze šalvěje, jalovce, kosodřeviny a ochranné oleje ze sladkých mandlí, podzemnice a další a vitaminy A a F, dále tymián a kafr. Nejmodernější preparáty na ošetření nehtů mohou proniknout nehtovou plochou až k nehtovému základu. Nehtové změny jsou tak ošetřovány od kořene a je podporován zdravý růst nehtů.
Zvláštní péči si zaslouží nohy diabetiků, pro které je na trhu celá řada krémů a balzámů umožňujících šetrnou péči a optimální ochranu pokožky. Existují přípravky na všechny podstatné potíže nohou - proti pachu, zamezující zrohovatění kůže, proti tvorbě plísní, proti pálení nohou, proti pocení, proti studeným nohám, proti unaveným a těžkým nohám. Účinek musí každý vyzkoušet sám na sobě.
SPRÁVNÉ STŘíHÁNí NEHTŮ ZABRÁNí MNOHA PROBLÉMŮM
Stříhání nehtů u prstů na nohou je podstatně odlišné od stříhání nehtů na rukou.
• Správně se nehty zkracují pokud možno rovně, aby nehet přesahoval asi o milimetr nehtové lůžko.
• Okraje nehtu mají být jen lehce zaobleny, protože jinak by mohlo dojít k zarůstání nehtu.
• Stříhání se provádí postupně a po ostříhání se zabrousí drsné okraje nehtu pilníkem.
• Mnoho starších lidí má nehty ztluštělé a zdeformované, jejich zastřižení vyžaduje kvalitní nástroje a vzhledem k možnosti poranění také značnou dávku šikovnosti.
Pedikúra je ukončena estetickým zdobením nehtů. Všechny používané nástroje mají předepsaný způsob ošetření po výkonu, který spočívá v mechanické očistě a dezinfekci a sterilizaci v horkovzdušném sterilizátoru s nuceným oběhem vzduchu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog?

Ano!
Ne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama