Tai-Chi – naučte se pracovat s vnitřní energií!

20. srpna 2011 v 21:17 | Lellye R |  Tělo
Pohyb vám nemusí jen pomáhat zbavit se přebytečných kil, nebo si vyčistit hlavu a odpočinout. Pohyb vám může změnit pohled na život, tak jako Tai-Chi.
Pomalé pohyby a práce s energií
Tai-Chi je zkrácená verze názvu Tai-Chi Chuan. To je několik set let staré bojové umění, jehož nejdůležitějšími složkami jsou přesné pomalé pohyby a práce s energií jin a jang. Pomůže vám tak zlepšit nejen fyzickou, ale i psychickou kondici. Naučíte se soustředit a použít svoji sílu v té správné chvíli. Jsou známy i další terapeutické účinky - Tai-Chi se používá při léčbě různých chorob a celkově zlepšuje zdraví.
Vyvinulo se z meditací
Tai-Chi je bojové umění o nebojování. Ten, kdo ho ovládá a uznává, nikdy nezaútočí první. Tai-chi naučí trpělivosti, vnímavosti a toleranci. Člověku unavenému dnešním rychlým životním tempem dodá energii a pomůže odhalit, co je a co není v životě důležité. Toto bojové umění má kořeny ve taoistických meditacích - taoisté hledali pravý důvod toho, proč jsou na světě, z těchto meditací. Postupem času vznikla tzv. měkká čínská bojová umění.
Je vhodné pro všechny
Ani jako začátečník se Tai-Chi nemusíte bát. Podle posledních výzkumů, posiluje imunitní systém - je tak vhodné i pro starší lidi a děti. Tai-Chi může být spojeno s uklidňující hudbou nebo jen s tichem. Vše spočívá v pečlivém napodobování učitelových pohybů. Většina učitelů má jakýsi svůj styl, protože Tai-Chi se chtě nechtě muselo částečně přizpůsobit podmínkám dnešní doby. Má to ale svou výhodu. Je velká šance, že najdete učitele, který vám svým pojetím bude opravdu vyhovovat.
A co myslíte o Tai-Chi vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog?

Ano!
Ne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama