Trápí vás suchá pleť ?

21. srpna 2011 v 14:12 | Lellye R |  Pleť
Suchá pleť je již od puberty tou nejkrásnější, její majitelky se tedy mohou radovat, avšak postupem času jí schází přirozená hydratace a suchá pleť ztrácí i svou atraktivitu. Aby se tak nestalo, musíte ji věnovat dostatečnou péči a dopřát jí přesně to, co potřebuje a vyžaduje.

Suchou pleť poznáte podle toho, že po umytí vodou se na ní objevují suché šupinky, je často napjatá a zároveň i velmi citlivá k vnějšímu okolí. Mohou se na ní objevovat červené skvrnky, může i pálit a svědit.
Díky těmto příznakům spolehlivě poznáte, že jste majitelkou suché pleti. A protože tato pleť má velmi tenkou vrstvu ochranného pláště, je třeba ji zbytek zařídit vlastními silami a dodat jí výživné látky, díky kterým i suchá pleť bude s přibývajícím věkem stále krásná a svěží.
Suchá pleť nejvíce ocení kosmetické přípravky s komplexem hydratačních látek, který dodá potřebnou hydrataci a zvýší pružnost pleti.
Posiluje se tak přirozená odolnost pleti, přípravek ochrání pleť také před nepříznivými vnějšími vlivy a před předčasným stárnutím.
Velmi účinné jsou také masky a speciální séra pro suchou pleť. Naopak nepřítelem suché pleti je kosmetika s obsahem alkoholu a mycí gely a mýdla, která nadměrně vysušují. Nejlépe je používat na celé tělo přípravky s obsahem hydratačních látek, aby nebyla narušena přirozená ochranná vrstva pokožky, která se pak obnovuje velmi pomalu. Sprchové gely s vyživujícími oleji či s hydratačním mlékem jsou těmi pravými. Pokud však nepomohou ani přípravky s obsahem olejů k tomu, aby pleť získala potřebnou hydrataci, bude nutné ji často mazat speciálními krémy a zajistit ji tak správnou ochranou vrstvu.
Nemusí být však suchá pleť úplně celého obličeje nebo celého těla, ale objevují se někdy jen suchá místa u jinak například mastné pleti. Pokud se takové suché místo objeví, je nutné ho ošetřit stejně tak, aby mu byla dodána potřebná hydratace a výživa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Simpsons x Futurama

Futurama
Simpsons

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama