Vysmahlá ze solárka – chlapy spíš odpudíte!

20. srpna 2011 v 22:09 | Lellye R |  Pleť
Také jste už zase nešťastná z toho, že je vaše letní opálení pryč? Zběsile berete útokem solária? Nepřehánějte to a raději si přečtěte tento článek. Říkáte si, že hnědá barva kůže je v kurzu a jako bledule nemáte šanci oslnit muže? Myslíte si, že krásná budete jedině tehdy, když budete vypadat jako čokoláda?
Co je to krása?
Možná bychom se měli nad slůvkem krása pozastavit - totiž, když potkáte blonďatou slečnu nebo hezky vysportovaného mladíka, jejichž barva kůže vás může nostalgicky naladit, když vám připomene exotickou dovolenou mezi Indy, taky se možná pozastavíte nad úvahou, jestli méně není někdy více.

Všimli jste si někdy, jak jejich uměle vysluněná pleť vypadá z blízka? Vysušená a vrásčitá pleť po pravidelném a přeháněném škvaření se v soláriích není výjimkou. Krom rychlejšího stárnutí kůže a tvorby vrásek tu je ještě nemalé riziko tvorby nežádoucí pigmentace či dokonce rakoviny kůže!

Komu je vstup zakázán?
Kdo by se soláriím měl z dáli vyhnout jsou především ti mladší - minimálně do osmnácti let věku. Jejich kůže se stále ještě vyvíjí a její narušení by pro ně mohlo znamenat mnohem více problémů, než pro dospělého. Také pro jedince s citlivou a světlou pletí by mělo být solárium tabu. Jestliže máte na těle čerstvé jizvy, je tu riziko, že by je solárium pigmentovalo, a to by vaší kráse moc nepřilepšilo. Totéž platí pro pleť s hojným výskytem pih a mateřských znamének, které by se mohly umělým sluncem zbytečně a nebezpečně rozdráždit.

Takže je pak už jen na každém z nás, jak moc si váží svého zdraví a jak moc touží po »kráse« ze solárií.

Navštěvujete pravidelně solárium?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog?

Ano!
Ne!

Komentáře

1 Nympha | Web | 20. srpna 2011 v 22:14 | Reagovat

nenavštěvuji :)

2 Eva | Web | 20. srpna 2011 v 22:18 | Reagovat

Ahoj shledni prosím tenhle song prosím díky http://www.youtube.com/watch?v=R3lzRnl8E8k

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama